Zabierz dziecko do muzeum

Filed under: Artykuły — Tagi: , , — MAMA @ 10:41
czwartek Paź 8, 2009

Fot. www.muzeumzabawek.pl

Nie udawajmy, że jest inaczej: nadchodzą chłodne, słotne dni. A wiadomo – „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Spacer, konieczny dla hartowania, nie może trwać w nieskończoność. Co zrobić z resztą soboty i niedzieli, by dziecko nie zwariowało z nudów, nie ugrzęzło przed telewizorem, albo nie chodziło za nami pojękując: „Tata, pobaw się ze mną… Mama, poczytaj mi trochę…”?

Kiedy byłam dzieckiem, chodziłam z tatą do Muzeum Narodowego – (to było trochę nudne). Ale już w Muzeum Archeologicznym z ciekawością pytałam, jak się znajduje takie ciekawe przedmioty – a potem łopatką kopałam dziury w ziemi, w nadziei wykopania miedzianych pieniążków.

Teraz są muzea, które zaciekawią już cztero, a nawet trzylatka. Może to być muzeum lalek czy zabawek, ale nie tylko! Równie atrakcyjne są takie, w których dzieci mogą zobaczyć zabytkowe samochody, wozy strażackie czy modele kolei. Dla pięcio i sześciolatka atrakcją może być nawet wyprawa do muzeum etnograficznego, w którym może zobaczyć, jak żyli ludzie sto lat temu. Oczywiście, dziecko zainteresuje się taką wystawą, jeśli będzie jej towarzyszyć ciekawa opowieść rodzica.


Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment