Czekacie na św. Mikołaja?

Filed under: Dyskusje — Tagi: , , , — MAMA @ 13:13
poniedziałek Lis 30, 2009

Czekamy na św. Mikołaja!

Fot. iStockphoto

Moje pierwsze świadome i dłuższe niż ułamek sekundy wspomnienie z dzieciństwa wiąże się ze św. Mikołajem. Ten sympatyczny święty przyniósł mi, tak jak chciałam, ogromnego (dla trzylatki) misia. Ale zażądał w zamian – tak powiedzieli mi rodzice – smoczka, skrycie używanego do nocnego zasypiania (wiem, zgroza!). Pamiętam, jak stałam w łóżeczku, którego dużą część zajmował pluszowy misiek i patrzyłam na drzwi, które na zawsze zamknęły się za cumlem 😉

W następnych latach czekałam na noc z 5/6 grudnia najpierw z szalonym podekscytowaniem, potem coraz większą rutyną (której jednak jeszcze długo, długo towarzyszyło bicie serca). Dorosłam, i mikołajki stały się zabawną tradycją.

Do czasu – teraz znów czekam na grudniowy poranek: to pierwszy „świadomy” (przynajmniej częściowo) Mikołaj mojego dziecka. Śpiewamy piosenki, oglądamy książeczki, nawet napisaliśmy list do Świętego – bez wymieniania prezentów. Tylko, że bardzo na Niego czekamy.

Macie swoje oryginalne pomysły na ten magiczny dzień? Zapraszacie „prawdziwego” Mikołaja, czy podkładacie prezenty pod poduszkę? A może idziecie na zorganizowane Mikołajki – organizują je nie tylko przedszkola, ale też domy kultury, kluby malucha etc.? A może u Was św. Mikołaj 6 grudnia przynosi tylko słodycze, a prezenty – w Wigilię?

Szukacie pomysłów na udane prezenty? Poczytajcie podpowiedzi na forum i na naszym portalu.

Forum: co na Gwiazdkę i Mikołaja

Co dla dziecka do 6. miesiąca życia

Prezenty dla dziecka powyżej 6. miesiąca

Prezenty dla dziecka 12-18 miesięcy

Prezenty dla dziecka 2-3 letniego

Prezenty dla kilkulatka

 


Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment