Co z tym zajączkiem?

Filed under: Bez kategorii — Tagi: , , — MAMA @ 11:33
wtorek Kwi 6, 2010

Święta, święta – i po świętach. Otwieram portal, zaglądam na blogi naszych użytkowników, oj – leniwie było. A w świątecznych wpisach króluje Zajączek – mnie akurat znany tylko z opowiadań.

Tej tradycji w moim rodzinnym domu się nie praktykowało, i moje dziecko na Zajączka też nie czeka. W przeciwieństwie do Bożego Narodzenia, które zdecydowanie kojarzą się z obdarowywaniem, prezentami, mnóstwem słodyczy – Wielkanoc to dla mnie czas radości duchowej, rodzinnej bliskości, bez komercyjnych dodatków.

Choć z drugiej strony – takie szukanie czekoladowych jaj czy innych łakoci może być naprawdę fajną zabawą. Dziecko przeszukujące na kolanach domowe zakamarki albo buszujące po ogrodzie w poszukiwaniu smakołyków – takiego Zająca mogłabym w sumie zaprosić… oczywiście za rok, bo teraz  jest już zdecydowanie za późno 😉 – święta skończone, czas wracać do codzienności.

Fot. Agatka2012

Ciekawa jestem, czy inne dzieci odwiedził Zając? A jeśli tak – jakie prezenty przyniósł? No i co sądzicie o zającowej tradycji?


1 komentarz »

  1. PEWNIE< ŻE BYL ZAJĄC! Tradycja zajączkowa jest fajna. W domu zarówno u mnie jak i męża też był zając ja byliśmy mali. Prezenty, to w sumie przeważnie słodycze, ewentualnie jakaś mała zabawka. Jednak wielkie prezenty to raczej dostaje się na urodziny czy pod choinkę. A w tym roku u nas wielkanoc połączona była z imprezą roczkową, bo Patryk roczek 5 kwietnia obchodził:):):)

    Comment by laska — 7 kwietnia 2010 @ 22:31

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment