Komisja Konkursowa przypomina o zasadach fair play

Filed under: Konkursy — Tagi: , , , — MAMA @ 12:49
środa Lis 3, 2010

Na eBobas.pl trwają dwa konkursy fotograficzne. „ABC jesiennych zabaw” dopiero się rozpoczął, „eBobas.pl w brzuszku2” ma się ku końcowi – w przyszłym tygodniu ogłosimy wyniki. Dziś zebrała się Komisja Konkursowa, by przeanalizować dotychczasowy przebieg głosowania oraz zareagować na sygnały użytkowników o możliwych nieprawidłowościach.

Oto efekt prac Komisji Konkursowej:

W konkursie „eBobas.pl w brzuszku 2” Komisja postanowiła odjąć 1097 punktów zdjęciu zgłoszonemu przez użytkownika arka1313. Jest to liczba prób oszustw udokumentowanych przez system monitoringu głosowania. Kolejne w zestawieniu prób łamania mechanizmu głosowania zdjęcie ma takich prób odnotowanych wielokrotnie mniej i mieści się w limicie przyjętym przez Komisję Komisja bowiem zdaje sobie sprawę, że system jako próby oszustw odnotowuje np. chęć zagłosowania przed upływem 24 godzin, co sporadycznie może przecież się zdarzyć oddającemu głos.

Analogiczną analizę głosowania w konkursie „ABC jesiennych zabaw” Komisja Konkursowa przeprowadzi 16 i 26 listopada. Mamy nadzieję, że nikomu nie będziemy musieli odejmować punktów – nie jest to przyjemny obowiązek.

Użytkownikom biorącym udział w konkursach fotograficznych przypominamy, że oprócz regulaminu konkursu obowiązują powszechnie przyjęte zasady fair play i normy obyczajowe. Doszły do nas – potwierdzone – informacje, że niektórzy użytkownicy próbują kupować głosy na zgłoszone przez siebie zdjęcia, płacąc doładowaniami telefonu czy oferując inne drobne upominki. Osoby te otrzymują od nas ostrzeżenie. Jeśli nie zaprzestaną takich praktyk, Komisja Konkursowa będzie usuwać ich zdjęcia z konkursu.


10 komentarzy »

 1. płacic?to się wogóle opłaca.pRzecież to nie sa konkursy o mercedesa z salonu.

  Comment by pisklakowa — 4 listopada 2010 @ 9:36

 2. nam się też tak wydaje. Ale jednak są ludzie, którzy płacą za głosy oddane na zdjęcie. Nie będziemy tego tolerować

  Comment by MAMA — 4 listopada 2010 @ 11:48

 3. Szkoda, że zawsze znajdzie się ktoś, kto nie stawia na uczciwość. Niestety chyba nie wszyscy czytają komunikaty. Jestem pełna uznania dla Organizatorów za udaremnianie prób oszustwa i przyznam szczerze, że gdyby nie to, to na pewno nie brałabym udziału w konkursach przez Państwa organizowanych. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję 🙂

  Comment by Semele01 — 4 listopada 2010 @ 16:52

 4. Żenujące…Uważam że każde zdjęcie, każde dziecko jest wyjątkowe! Kochamy swoje pociechy a nagrody nie są na tym poratlu najważniejsze! Dla mnie napewno nie! Nie zdawałam sobie sprawy z tego że ludzie nie potrafią cieszyć się, bawić uczciwie!
  Gratuluje „trzeźwego” podejścia do tematu Organizatorom i życzę tego by Nasza ebobasowa rodzinka zrezygnowała z tego typu „zabawy”…Pozdrawiam Serdecznie

  Comment by Agnieszka_al — 7 listopada 2010 @ 15:04

 5. Drodzy Organizatorzy!
  Zagłębiłam się w temat „nieuczciwości” panującej w Nasze ebobasowej rodzinie. Jedna mała uwaga…Przejrzałam wiele zdjęć zgłoszonych w konkursach zarówno aktywnych jak i tych które już za nami i niestety stwierdzam że są osoby które są tylko po to by wziąć udział w w/w zabawach. Nie prowadzą blogów, nie mają zdjęć, brak aktywności w swoim profilu…Osobiście uważam że to także jest nie fer! Cóż…każdy czerpie radość z czegoś innego:-) Niech żałują ze u nas tylko GOSZCZĄ bo przyjaciółmi naszymi nie będą:-)

  Comment by Agnieszka_al — 7 listopada 2010 @ 15:30

 6. Ja uważam, że całokształt oddawania głosów w konkursie jest nie fajny. Denerwuje mnie „oddawanie” głosów w rewanzu za czyjś głos. I tak oto pani która siedzi cały dzień przed komputerem i klika na wszystkie zdjęcia prosząc w zamian o rewanż zajmuje czołowe miejsca w konkursie na BOBASA w Brzuszku, a na zdjęciu trudno ten brzuszek dostrzec:(.Wystarczy spojrzeć na komentarze pod fotografiami. Sumując , nie masz szans na wygraną jeśli nie będziesz rozsyłać maili gdzie się tylko da i oddawać „rewanży”. A szkoda , bo niektóre zdjęcia są tak piękne i zostają niedocenione:(((( pozdrawiam

  Comment by mufina — 8 listopada 2010 @ 21:23

 7. Mufina!
  Jak najbardziej jestem i ja za tym.Już o tym kiedyś pisałam,denerwują mnie te ciągłe linki pod zdjęciami nt rewanżu.Mam tego mnóstwo pod swoimi zdjęciami.Tylko ja je pozostawiam bez echa…Po prostu głosuję na te,które rzeczywiście mi się podobają,a nie na te,które mam podane na tacy.Jeszcze jestem w stanie przymknąć oko na komentarz typu „+3” i to wszystko,bo w ten sposób daję znać ,że zagłosowałam,a to akurat robię i ja,ale nie podaję linków.Jeśli ktoś będzie chciał,to sam się natrudzi i znajdzie moje zdjęcie,a jak nie-to dla mnie nie tragedia.Po prostu nie nagabuję innych.Jedynie na forum dałam znać do dziewczyn, z którymi się gada,ale wiadomo,to nie mus.W każdym razie w pełni się z Tobą zgadzam.
  I jeszcze by dobrze było,by oddzielić czas dawania fotek i czas głosowania.Wtedy nie mają szans ci,co dają fotki jako ostatni…

  Comment by dorota — 9 listopada 2010 @ 16:30

 8. SZANOWNA MUFINO,JEZELI PISZESZ O MNIE W SWOIM KOMENT,TO NIE PRZESADZAJ,ZE SIEDZE CALY DZIEN I NIE KLIKAM,POPROSTU ODKLIKUJE TYM CO KLIKAJA DLA MNIE,TO CHYBA UCZCIWE,NIE UWAZASZ????JEZELI ZAZDROSCISZ,TO NIEMA CZEGO:)BO ZAZDROSC JEST STRASZNA WADA:)TO ,ZE PROSIMY O GLOSY,TO NIE NOWOSC,TAK JETS WSZEDZIE,NIE ZA GLOSUJESZ NA KOGOS,TO NIKT NIE ZAGLOSUJE NA CIEBIE:)POPROSTU ZWROC SIE DO REDAKCII EBOBASA ,ZE BY W NASTEPNYM KONKURSIE NAJLEPSZE DZIECIE WYBRALO ZYRI:)I NIE PISZ GLUPOT!!!!POZDRAWIAM:)

  Comment by MARYANA — 10 listopada 2010 @ 19:02

 9. Może redakcja pomyśli nad tym by nie glosować na zdjęcia. Najsprawiedliwiej byłoby gdyby redakcja przyznawała nagrody. Pozdrawiam

  Comment by dominiczka82 — 10 listopada 2010 @ 23:01

 10. @Maryana – niegrzecznie jest używać capslocka w dyskusjach netowych, przypominam

  Głosowania na portalu będą, taką mamy formułę konkursów. Część nagród przyznaje jury, część przypada zdjęciom z największą liczbą punktów. Kto nie chce się bawić, nie musi, może zgłosić zdjęcie i liczyć na werdykt jury. W niejednym konkursie redakcja nagradzała zdjęcia dosłownie z kilkoma punktami, jeśli na to zasługiwały.

  Comment by MAMA — 16 listopada 2010 @ 13:35

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment