Sierpniowa nagroda za bloga przyznana!

Filed under: Konkursy — Tagi: , , , , — MAMA @ 21:11
wtorek Sie 23, 2011

Czasem jest tak, że czytamy blogi, czytamy – i nie możemy się zdecydować, który wpis nagrodzić. A czasami – tak jak w tym miesiącu – decyzja przychodzi sama z siebie, nawet głosowania nie trzeba.

W sierpniu bezkonkurencyjny dla nas był wpis użytkownika leonka „Zła matka”. Przeczytajcie, bo warto!

Nagrodę przyznaliśmy za zdroworozsądkowe podejście do macierzyństwa. Za krytyczne spojrzenie na macierzyństwo doskonałe, lansowane w mediach i – zwłaszcza – w rozmowach życzliwych koleżanek, znajomych, przyjaciółek. Oj, chyba niejedna z mam na eBobas.pl mogłaby też powiedzieć o sobie „zła matka”, gdyby bezrefleksyjnie słuchała opowieści kuzynek i ciotek jakimi to one były i są świetnymi matkami!

Żeby była jasność, „złą matkę” bierzemy w cudzysłów. „Zła matka” to po prostu matka wystarczająco dobra. Na pewno nie idealna, bo ideały są w bajkach. Wystarczająco dobra – to zupełnie dziecku wystarczy!

Laureatce gratulujemy serdecznie – w przyszłym tygodniu wyślemy formularz odbioru nagrody, prosimy o kilka dni cierpliwości (wakacje!!). Nagrodą będzie bączek dla Nataszy!

Fot. leonka

Fot. leonka

A wszystkich namawiamy do intensywnego blogowania – w połowie września znów wyłowimy jakąś perełkę. I nagrodzimy, jak to eBobas potrafi 😉


3 komentarze »

 1. Gratuluję Leonka:))Ja mam dorosłych synów, ale i dziś mnie czasem dopada myśl, że coś robią nie tak, bo byłam „złą matką”. Za mało przytulałam? Za późno po porodzie przynieśli mi dziecko? Za dużo pracowałam? (ale gdy zostałam z nimi sama, ktoś utrzymać dom musiał).
  A prawda jest taka, że byłam matką tak dobrą, jak potrafiłam. A jak o coś mają do mnie żal (straszy np. że nie chodził do przedszkola:((), to mają teraz czas w swym dorosłym życiu to wyprostować. Tym się pocieszam:))

  Comment by toja51 — 24 sierpnia 2011 @ 11:37

 2. Gratulacje LEONKA!!!

  Comment by laska — 24 sierpnia 2011 @ 17:15

 3. Gratuluję Leonka! Należy się!

  Comment by dorota74 — 25 sierpnia 2011 @ 17:43

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment