Styczniowa nagroda za bloga przyznana

Filed under: Konkursy — Tagi: , , , — MAMA @ 12:52
wtorek Sty 17, 2012

Być mamą, być rodzicem to nie tylko wielka radość, ale też – może przede wszystkim – ogromne wyzwanie, a raczej wyzwania. Są takie, z którymi mierzymy się codziennie, małe, mniejsze, całkiem niewielkie. Ale czasem życie stawia przed nami wyzwania wielkie, przygniatające wręcz. I też trzeba dać radę. Tak, jak pisze Asiczka – nawet, jeśli ten bagaż waży 2 tony, trzeba dać radę.

W styczniu nagrodę w konkursie blogowym redakcja portalu przyznała autorce bloga Będę Twoją tarczą. „Długo zastanawialiśmy się z mężem czy powinniśmy puścić małą do szkoły czy skorzystać z nauczania domowego, które jej przysługuje. Doszliśmy do wniosku, że jeżeli jej stan zdrowia pozwoli, aby mogła normalnie uczestniczyć w zajęciach to tak się stanie. Faktem jest, że Gabrynia dużo opuszcza, gdy przychodzą gorsze dni, ale ile radości sprawia jej szkoła gdy jest dobrze…” – jedna z wielu trudnych decyzji, które muszą podejmować rodzice chorego dziecka.

Fot. Asiczka

Fot. Asiczka

Być rodzicem dziecka ze zdiagnozowanym rakiem. Mieć siłę napisać: „Był czas, że dziękowałam Bogu, że życie i myślenie 6-latki jest tak proste dla niej. Że tak mało rozumie, co się dzieje wokół niej, że gdyby doszło do chemii nie przeszkadzało by jej, że nie ma włosów (…) przecież ciocia Aga obiecała jej różowa perukę, to niech sobie te włosy wypadają tak jak u Grzesia z sali obok…”. Być rodzicem, czuwać, kochać, walczyć o dziecko i dla dziecka.

Będziemy czytać bloga mamy Gabrysi, która od redakcji dostanie T-shirt z eBobasowym logo dla córeczki.


Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment