Gorący temat: kąpiel noworodka

Filed under: Dyskusje — Tagi: , , — MAMA @ 16:50
środa Lis 12, 2014

Do dziś pamiętam pytanie, spodziewającej się dziecka przyjaciółki – „jak trzymać dziecko, żeby go nie utopić?” – pisze autorka tekstu o kąpieli noworodka. To mogłoby być o mnie! Miałam tę samą obawę, że upuszczę synka, wyślizgnie mi się z rąk (bo przecież będzie obficie namydlony) no i przytopi się w wodzie (bo przecież będzie jej pełna wanienka). Bałam się do tego stopnia, że na pierwszą kąpiel zaprosiłam swoją przyjaciółkę, doświadczoną mamę.

Oczywiście – nie było się czego bać. Następną kąpiel przygotowałam już sama. I choć moje dziecko w ogóle tego nie doceniało (krzyczał przy kąpieli przez pierwsze dwa miesiące), byłam z siebie naprawdę dumna.

A wy, jakie macie wspomnienia z pierwszej (i następnych) kąpieli noworodka? Bałyście się? Kąpiel oddałyście tacie lub dziadkom? Pociłyście się na myśl, że przyjdzie wam kąpać malucha, gdy zostawałyście wieczorem same? Jakie sprzęty się sprawdzały przy kąpieli?

Do dyskusji zapraszamy też przyszłe mamusie – zadawajcie pytania, dzielcie się przygotowaniami. Nie taka straszna kąpiel noworodka, jak ją maluje nasza wyobraźnia!

Kąpiel noworodka to kolejny „Gorący temat” na eBobas.pl. Na wasze wpisy pod tekstem o kąpieli noworodka czekamy do 19 listopada, do 12.00. Nagrody to dwa zestawy takie, jak na zdjęciu poniżej!

Nagroda, Gorący temat


Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment